codeweek final logoSpalio 12-23 d. Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazijos  mokiniai prisijungė prie kūrybinės programavimo iniciatyvos Europoje – Europe Code Week 2020. Šios iniciatyvos tikslas  — supažindinti su programavimu, parodyti, kaip žmonės gali įgyvendinti idėjas programuodami,  įkvėpti ir sudominti visus, ypač jaunimą, paskatinti atrasti savo specialybę, skatinti kūrybiškumą, problemų sprendimą.
Šios savaitė metu, 5-IIg klasių mokiniai programuodami  atliko kūrybines užduotis, kurios skatina skaitmeninį mąstymą, problemų sprendimą, o  IIIg ir IVg klasių mokiniai, besimokantys informacinių technologijų bei jomis susidomėję, turėjo galimybę dalyvauti nuotolinėje diskusijoje-paskaitoje „IT projektų valdymas ir pagrindinės tendencijos“.
Diskusiją vedė SEB banko Baltijos šalių IT portfelio ir projektų  vadovė Danutė Ivanauskaitė-Levišauskienė. Buvo apžvelgtos IT sektoriaus profesijos bei sritys, kuriose sektorius plėsis. Pristatytas IT projektų valdymo modelis. Mokiniai galėjo aktyviai dalyvauti ir klausti, su kokiais iššūkiais bei problemomis susiduria projektų vadovai. Nuotolinis susitikimas padėjo susidaryti vaizdą, kuo gyvena šiandienos informacinių technologijų įmonės, kokių darbuotojų joms reikės ateityje.

p1  p2  p4

p5