IMG 20201014 090348Spalio 16 dieną fizinio ugdymo pamokoje 5-6 klasių mokiniai susipažino su dar viena sporto šaka – orientaciniu sportu. Pamokos pradžioje mokiniai sužinojo, jog, norint dalyvauti orientacinio sporto varžybose, labai svarbu mokėti naudotis kompasu, pažinti topografinius ženklus. Tik tada bus galima suprasti sportinius žemėlapius ir įveikti nurodytą maršrutą.
Kad teorines žinias įtvirtintų praktiškai, vaikai dalyvavo įvairiose rungtyse. Susiskirstę poromis atliko apšilimą ir bandė pagauti virvutę, kurią draugas, eidamas atbulomis, judino į šalis. Vėliau mokiniai atliko estafetę „surask vienodas korteles“: mokinių tikslas buvo per kuo trumpesnį laiką surasti savo kortelėms su topografiniais ženklais porą. Po mokytojos duoto signalo buvo galima atversti tik vieną kortelę, todėl, neradęs savo kortelės, mokinys turėjo sugrįžti atgal ir leisti savo komandos draugui bėgti. Mokiniai buvo labai operatyvūs, vieni kitiems padėjo - nurodė jų kortelės vietą. Kad mokiniai truputį atsikvėptų, turėjo atlikti atmintį ir koncentraciją lavinančią užduotį. Mokiniai 1 min žiūrėjo į lapą, kuriame pavaizduotos 6 figūros su įvairiais skaičiais, o laikui pasibaigus turėjo matytas figūras eilės tvarka pažymėti lape. Ne visiems pavyko iš pirmo karto tiksliai atkartoti figūras, todėl visi nusprendė, kad reikia kuo dažniau lavinti regimąją atmintį. Kita estafetė buvo „dėlionė“: mokiniai turėjo sudėlioti sukarpytą sportinį žemėlapį. Šią užduotį mokiniai atliko puikiai. Dar viena estafetė, kurioje dalyvavo vaikai, buvo „pasislėpusios raidės“.
 
 

Mokytoja po visą salę išdėliojo korteles su paveikslėliais ir raidėmis, o mokiniams išdalijo paruoštus lapus su paveikslėliais: juose buvo nurodytas eiliškumas, kurį paveikslėlį reikia surasti. Suradus paveikslėlį reikėjo nubėgti prie savo lapo ir užrašyti duotą raidę. Mokiniai, suradę visas korteles su paveikslėliais ir raidėmis, turėjo sugalvoti ilgiausią žodį iš rastų raidžių ir jį užrašyti. Visi labai susikaupę ieškojo savo paveikslėlių, kol galiausiai visus surado. Integruotoje fizinio ugdymo pamokoje vaikai ne tik pasportavo, įgijo naujų žinių, bet ir labai smagiai praleido laiką. Fizinio ugdymo mokytoja Greta Musvydienė.

IMG 20201015 113335   IMG 20201014 084009